Cei ce nu renunta!

Amintirile frumoase se cladesc de catre cei ce nu renunta!
CS Sport Team – ACS Rapid FNG 2-3 (2-1)

Meci senzațional duminica, cu o revenire spectaculoasa de la 0-2 in stilul Rapidului. In primele 25 de minute băieții noștri nu s-au regăsit, era 2-0 pentru Sport Team in minutul 8, dar am revenit pe final de repriza cand după o fază fixă executată magistral de Miriuta, Andrei Petrache marcheaza imperial cu capul! Gol! 1-2 la pauză!

După pauză băieții noștri intră și mai motivați în teren egaland repede după o altă pasă magistrală produsă de Miriuta, marcheaza Ivașcu Madalin, reprofilat din fundaș stânga în extremă stânga, Gol!!! 2-2

Schimbare minutul 70 iese Miriuta, intră Dumitru, un moment important al partidei, deoarece in minutul 88, după o recuperare de pe partea stângă mingea ajunge la Dumitru, acesta îl servește cu o pasă de maestru pe Ivașcu si …. GOL! 2-3!

Revenire în forță, dopieta Ivașcu și victoria cu numarul 6 in liga a 5-a pentru Frumosii Nebuni!

Cutia visurilor a strans 1325 lei la acest meci.