Egali cu Tractiunea in teren, spectacol in tribune

Spectacol si in tribune si in teren duminica seara pe stadionul Coresi.

ACS Rapid Frumosii Nebuni ai Giulestiului – CS Tractiunea
2-2 (1-1)

Minutul 7 Gol Tractiunea, lovitură liberă de la 40 de metri !Gol! 0-1. Minutul 37 Gol Mihăita Gheorghe dintr-o conlucrare perfectă Miriuta Zamfir, ultimul servindu-l ideal pe Mihăita care inscrie sec. Scoruyl pauzei 1-1.

Ca de obicei am început bine după pauză, după două ratări consecutive al decarului nostru, in minutul 67 ratam si un penalty prin Miriuta, al 5-lea al acestui sezon; peste două minute, gol Tractiunea după un contraatac școală al adversarilor.

Atacuri in valuri ratate de echipa noastră … Ocazie rarisima a lui Bănică Adrian in minutul 89
Minutul 91 in stilul caracteristic al Rapidului, centrare impecabilă ă decarului nostru până la Ivașcu! Execuție senzațională! 2-2 și presiunile președintelui Cesenei devin din ce in ce mai mari 🙂

In “cutia visurilor” s-au strans 1845 lei la acest meci

Urmeaza duminica meciul impotriva LPS Eliade, echipa ce ocupa detasat locul 1 in liga a 5-a.