Un amical cu aroma regala

Miercuri seara micuta arena din spatele Casei Presei Libere nu a mai gazduit obisnuitul antrenament al Frumosilor Nebuni, ci un amical de gala impotriva Echipei Regale de Fotbal a Romaniei.

Am incheiat meciul cu o victorie: 3-1 , marcatorii au fost Gheorghe Mihăita, Ivașcu Madalin si Raiu Rareș.

Un meci bun prestat de echipa noastră, cu ocazii imense in situatii de singur cu portarul si două penalty uri ratate.

Am inceput meciul in sistemul ce ne-a adus ultima victorie impotriva AS Atletico 3-4-1-2 , iar in repriza a doua ne-am transformat în 4-3-3 , am creat mai multă superioritate pe flancuri , de acolo venind centrarile pentru fiecare gol.

Un meci de gală jucat de băieții noștri, cu mai mult entuziasm in a doua repriză si mai multă eficacitate in fața porții.